Haberler  

BAREKS İNŞAATI İŞ PROGRAMINA UYGUN OLARAK DEVAM EDİYOR / 03 May 2017

BAREKS Plastik Film Ekstruzyon Sanayi Ticaret A.Ş. Menemen Serbest Bölgesinde Yeni Yatırımına Başlıyor.

Eylül 2016 da inşaat işlerine başlanan Bareks fabrika ve idari bina inşaatı sözleşme kapsamında iş programına uygun olarak sürdürülmektedir. 3 ay gibi kısa bir sürede işin yüzde 50'si tamamlanmıştır. 

Ayrıca projeye sonradan eklenen imalatlarda iş programına uygun olarak yol almaktadır. İstinat duvarı imalatı projenin revize edilmesiyle tüm imar sınırında tamamlanacak şekilde revize edilmiş ve imalatı devam etmektedir. 

Çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem işleri, buna paralel çatı ve cephe kaplama imalatı hızla devam etmektedir. Bareks yetkilileriyle yapılan programa göre 24 mt lik üretim alanının makine kurulumuna hazır hale getirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Şubat ayı içerisinde makine kurulumuna başlanması planlanmaktadır. 

Bütün bu imalat kalemleriyle birlikte Elektrik ve Mekanik uygulamalarda Sipil İnşaat tarafından yapılmaktadır. Toplam fabrika alanı genişletilecek şekilde mimari ve statik revizyonlar yapıldıktan sonra imalata devam edilecektir. Revizyonlarla birlikte Fabrika ve idari bina işlerinin Mayıs 2017'de tamamlanması planlanmaktadır.