Haberler  

SİPİL ÇELİK 2017 YILINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI / 03 May 2017

Sipil Çelik 2017 yılına yeni başlangıçlarla genişleyen iş hacmi ve hız kesmeden devam eden projeleri ile hızlı bir giriş yaptı. 2016 yılının sonlarına doğru başlayan projelerde başarılı başlangıç yapan Sipil Çelik; 2017 yılında kapasite artımı ve kalitenin ön planda tutulduğu yurt içi ve yurt dışı çözüm ortaklarının bir arada olduğu uzun vadeli planlara odaklı bir yıl geçirmeyi hedeflemektedir. 7 bin 200 ton üretim ile 2016 yılını bütçe ve tonaj hedeflerini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Kriz ortamında tüm taahhütlerini zamanında yerine getiren Sipil Çelik 2016 yılını yeniliklerle kapatırken, basınçlı elemanlar kapsamında Bundle imalatlarını firmamız bünyesinde tamamlanmıştır.

Atik Metal Yükleme Binası İmalat Ve Montajı Tamamlandı

2016 yılı son döneminde Atik Metal yükleme binası imalat ve montajı Sipil Çelik Şantiye Şefi sorumluluğunda tamamlanmıştır.

Enexio Maputo Son Aşamada

Enexio Firması ile 2016 yılı sonunda başlanan projede son aşamaya gelinmiştir. Üretim sorumlusu Adem Dönmez ve Üretim Teknik Personeli Çağdaş Doğukan Çabuk'un koordinatörlüğünde 260 ton olarak tamamlanan projenin tüm aşamalarında yurt dışı merkezli projelerde kazanılan deneyimler kullanılmıştır. Deneyimli personel kadrosu projenin daha hızlı planlanarak termin süresine daha kesin adımlarla yaklaşılmasını sağlamıştır. Galvanizli olarak üretimi sağlanan projede deniz ulaşımı ile Mozambik Cumhuriyetinin Başkenti Maputo Şehrine gönderilecek olan malzemeler Şubat ayı içerisinde sevk edilecektir.

Bakioğlu Holding Bak Ambalaj Firmasında Yeni Yatırımlarına Sipil Çelik İle Devam Ediyor.

Bakioğlu Holding ile 2016 yılı içerisinde başlanan projelerde Bak Ambalaj Solvent Üretim binaları Bak – 1 ve Bak – 4 üretim ve montaj işlerinde Proje Müdürü Deniz Alatay'ın koordinatörlüğü ve denetiminde yürütülen Solvent Geri Kazanım Tesisleri'nde Sipil Çelik Şantiye Şefi Şener Beypazar, 2. Etap işlerinin başladığını ve projenin Ağustos ayında tamamlanmasının planlandığını belirtti. Projenin Devamı olarak Boru destekleri ve Havalandırma kanalları üretimi son hızı ile devam etmektedir. Bir kısmı boyalı bir kısmı galvanizli olarak üretim süreçleri devam eden Projeler olumsuz hava şartlarına rağmen Sipil Çelik bünyesinde çalışan deneyimli kadro ile sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Ravago petrokimya Fabrikası imalatlarına devam ediliyor. 

Ravago Petrokimya firmasının Sipil İnşaat ile birlikte devam eden projesi olarak Ana Bina ve ofisler gibi ek imalatlar tamamlanmıştır. 

Petrokimya fabrikası olması nedeni ile şantiye kaynağı hiç olmadan tamamen cıvatalı bağlantı ile yürütülen projede Sipil Çelik Şantiyeler Yöneticisi Umut Tuncel zorlu bir montaj sürecine sahip olan projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için tüm şantiye ekibi ile birlikte çalışmalarını kesintisiz olarak devam ettirmektedir. 

Sipil Çelik Grubu çeliği; güvenli, kaliteli ve ekonomik çelik yapılara dönüştürmek konusunda etkin mühendis kadrosu ile Ravago projesini tamamlamaktadır.

Bareks Projesi Çelik imalatları devam ediyor. 

Bakioğlu Holding için üretimi devam eden bir diğer proje olarak Bareks projesi kapsamında son aşamaya geçilmiştir. Projede Şantiye Şefi olarak görev alan Serhat Dağtekin'in denetiminde devam eden proje kapsamında bulunan dış kule montajları tamamlanmıştır. Ana bina ve ikinci makine kulesi imalatları devam etmektedir. İzmir Menemen Serbest Bölge’de montaj çalışmaları devam eden proje 600 ton kapasitelidir.

Spig Mazıdağı İmalatlarında son Dönemeç.

Sipil Çelik uzun süreli çalışma ortağı olarak Spig firması ile yeni projelerde buluşmaya devam ediyor. Mardin ilinde bulunan Mazıdağı ilçesine kurulacak olan soğutma tesisi için imalatlar tamamlanmıştır. Tamamı galvanizli olarak imalatı tamamlanan projenin %90'lık kısmı şantiye sahasına sevk edilmiştir. Çok büyük bir alanın elektrik üretiminin sağlanacağı santral için çalışmaların tamamlanması beklenmektedir. Spig firması ile uzun süreli çalışmalarda farklı projeleri yöneten sorumlularımız, projenin son aşamasında kalitenin ön planda tutulduğu, kış hava şartları nedeni ile sevkiyat aşamasında büyük zorluklar yaşanan projenin sonlanması için kalan az süreçte havaların düzelmesi ile sevkiyatlara hız vermeyi planlamıştır.

Sipil Çelik Havatek İş Ortaklığı İle Yeni Projelere Başlanmıştır.

Havatek Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Ana gold projesinde çalışmaya başlayan Sipil Çelik EN 1090-2 Exc 3 imalat uygulama sınıfında yapılan projenin teslim aşamasına gelmiştir. Yüksek kalite ve takip ile tamamlanan proje kapsamında malzeme ve işçilik kalitesi ön planda tutulmuştur.

Vitra

İlki 2015 yılı içinde tamamlanan birinci etaptan sonra ikinci. etap imalatlarına başlamıştır. Boyalı olarak imalatı devam eden proje bin ton kapasitelidir. 1. etapta olduğu gibi şantiye yönetimini 2. etapta da devralan Ziya Can Yeşil Projeyi zorlu hava koşullarında iş programına uygun olarak yürütmektedir. 

SPX Bakü Merdiven İmalatları Sevke Hazır

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'ye SPX Firması aracılığı ile yapılan merdiven imalatları son aşamasına geldi. Galvanizli olarak imalatı tamamlanan proje firma yetkilileri ve kontrol görevlileri tarafından onaylanması sonrası konteynerler aracılığı ile sevk edilecektir. 

Sipil Çelik Proje Sorumlusu Güneş Karakaya'nın sorumluluğunda sonlanan projede, detaylar ön planda tutulmuştur.

Exergy Yeni Projelerinde de Sipil Group ile yoluna devam ediyor. 

2016 yılında E033 projesi ile Başlayan Sipil Çelik - Exergy iş birliği 2017 Yılında yeni projeler ile devam ediyor. 

650 ton olarak planlanan E041 projesi için proje çalışmalarını başlatan Sipil Çelik bir önceki projeden kaynaklı deneyimleri ile kaliteli bir proje tamamlama hedefini korumaktadır. E033 Projesinin başarılı bir şekilde tamamlanmasında büyük rol oynayan Proje Yöneticisi Kutay Göremen E041 projesinin yöneticiliğini de üstlenmiştir.