Haberler  

SİPİL AKADEMİ EĞİTİMLERİ HIZLA DEVAM EDİYOR / 03 May 2017

Kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen, sürekli büyümeyi hedef alan ve çalışanlarını mesleki ve kişisel gelişimine önem veren Sipil Group, 2016 yılında da tüm hızıyla eğitimlere Sipil Akademi bünyesinde devam etmektedir. 2016 yılı başında planlandığı gibi Genel Merkez bünyesinde yerinde İngilizce Eğitimine başlamıştır.

İngilizce öğrenmeyi ülkelerin arasındaki ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmaların gerektirdiği en önemli gereksinimin karşılanması olarak görüyoruz. Turistik bir gezi, iş seyahati veya kültürel aktivitelerin tamamının başarılı ve sürdürülebilir bir hal alması için gereken en önemli unsurun kusursuz iletişimden geçtiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda da tüm çalışanlarımızın ileri seviyede İngilizce seviyesine ulaşmasını amaçlıyoruz. 
Seviye tespit sınavı ile başlayan İngilizce Eğitimi serüvenimiz, Başlangıç, orta ve ileri seviye olarak ayrılan 3 farklı kategoride 30 katılımcısı ile devam etmektedir.  Özellikle başlangıç seviyesi için katılımcılarımızın cümle yapılarını ve yeni kelimeleri öğrenmeleri amaçlanmakta, bu sayede günlük anlamda İngilizce kullanımını arttırmaları hedeflenmektedir. Orta ve ileri seviyedeki katılımcılarımız için ise daha teknik kelimelerle çalışma yürütülmekte, konuşma dersleri ile pekiştirmeler yapılmaktadır.
İngilizce eğitiminin yanı sıra yoğun bir şekilde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri, Tavan Vinci Kullanımı Eğitimleri, Yangın Eğitimi ve Tatbikatları, Acil Durum Eğitimleri ve Tatbikatları, İlk Yardım ve İlk Yardımcı Eğitimleri, Mesleki Yeterlilik Belgelendirmeleri için ön eğitimler devam etmektedir. 
2016 yılı içerisinde 15 bin saati aşkın bir eğitim süresine sahip olan Sipil Group gerek teknik, gerek kişisel gelişim eğitimleri gerekse de İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri ile hızlı ve kararlı bir şekilde yaptığı eğitim planları uygulamaktadır.
Büyük bir istek ve gayret gösteren çalışanlarımızın talebi uygulamalarımızın kapsamının genişletilerek farklı alanlarda da eğitimler verilmesi yönündedir. Bu talebi dikkate alan Sipil Group Yönetimi, 2017 yılı içerisinde kurmayı hedeflediği Fotoğraf Kulübü ile profesyonel makine ve cep telefonları ile fotoğraf çekim teknikleri üzerine ayrı ayrı eğitimler ve ayrıca kulüp kapsamında belirlenen tarihlerde aktiviteler düzenlenmeyi de planlanmaktadır.